Ostry ból pleców, ból korzonków

Ból pleców, ból korzonków

ból pleców, ból korzonków, masaż Niespodziewany ból korzonków, często nazywany rwą, powiadamia nas o tym, że kręgosłup jest w nie najlepszej kondycji. Zazwyczaj ognisko bólu obejmuje okolice lędźwiowe-krzyżowo, ale także dokuczliwy ból może występować a raczej promieniować w okolicę uda czy barku.
Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa to główna przyczyna bólu korzonków nerwowych, takie problemy występują częściej po trzydziestym roku życia. Ból korzonków może być również wywołany zbyt intensywnym wysiłkiem fizycznym, nieprawidłowym dźwiganiem ciężaru itp.
Nawroty bólu często występują po gwałtownym wychłodzeniu ciała(przeziębienie, kąpiel w zimnej wodzie). Również bezpośrednią przyczyną bólu korzonków mogą być lokalne stany zapalne jak i pewne choroby zakaźne.

Atak korzonków zazwyczaj wymaga kompleksowego leczenia, w przypadku gdy bólowi towarzyszy niedowład kończyn, brak czucia, niezwłocznie należy się skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Od zaawansowania choroby będzie zależało to, jak będzie wyglądało nasze leczenie, lekarz może przepisać leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, leki rozkurczowe może nam dać skierowanie na fizykoterapię, masaże lecznicze itp.
W najbardziej ciężkich przypadkach konieczna jest interwencja neurochirurga który usuwa źródło ucisku na korzeń nerwowy.

Kręgosłup zbudowany jest 32-34 kręgów, między kręgami znajdują się krążki(dyski), dyski pełniące rolę amortyzatorów. Wszystkie krążki stanowią wytrzymały pierścień włóknisto-chrząstkowy z galaretowatym jądrem.
Z powodu różnego rodzaju urazów i zwyrodnień wybrzusza się włóknisty pierścień lub przesuwa galaretowate jądro.
Dyski wysuwają się poza oś kręgosłupa i zaczynają uciskać na korzonki nerwowe, następstwem jest ostry ból który promieniuje do rąk lub nóg. Najczęściej uszkodzeniu kręgosłupa ulega odcinek lędźwiowy- krzyżowy, ból może promieniować do pośladków, uda, łydki a nawet do stopy.

Artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie może zastąpić konsultacji z lekarzem.KOMENTARZE

Oj ja od dawna borykam się z okropnymi bólami pleców, głównie w krzyżu, ale też czasami odcinek szyjny kręgosłupa mi się daje we znaki. Jedynym ratunkiem jest pyralgina sprint rozpuszczalna, która na szczęście szybko działa i mi umożliwia w miarę normalne funkcjonowanie.
2016-03-24 12:07:22    bietka

Jest to kilka ćwiczeń rozciągających i wzmacniających(rowerek, leżysz na plecach i nogi zgięte w kolanach i prostujesz do góry do konta prostego między tułowiem, brzuszki - tylko takie skrętne - czyli lewy łokieć prawe kolano przy czym prawy łokieć jest na materacu, prawy łokieć lewe kolano jedna strona itd., leżysz na plecach nogi zgięte w kolanach i lewo i prawo próbujesz dotknąć materaca) ćwiczeń jest masa które wykonywałem, warto może udać się żeby ktoś Ci pokazał te zestawy (do punktu Rehabilitacji) tam pracują bardzo miłe osoby.
2013-07-25 13:54:20    justyna

Justynka napisz mi jakie cwiczenia robiłas .Dziękuję bardzo
2013-07-12 14:18:08    ewa

Malwina, a z kręgosłupem masz wszystko ok? nie masz żadnych skrzywień itp. prowadzisz siedzący tryb życia.
Mi np. pomogły tabletki olfen(z recepty) na stan zapalny + regularne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni kręgosłupa a dokładnie okolicy lędźwiowo krzyżowej. Ja miałam robione prześwietlenie po czym byłam na rehabilitacji.
2013-03-30 12:41:55    justyna

ja mam taki bol przeszywajacy...kucie po lewej raz po prawej biore paracetamol i mascie plajstry i nic....;/...juz sama nie wiem a zlapalo mnie gwaltownie moze znacie jaies sprawdzone domowe sposoby? jak na razie moge jeszcze chodzic gorzej jak mnie naprawde zlapie
2013-03-14 22:09:10    malwina

Nick:


Komentarz:


   =  (oblicz)


© 2019 mauroda.pl