Kobiety na traktory czy do biura?

sekretarka asystentka

Hasło "kobiety na traktory" jest tak nieaktualne PRL-owskie PGR-y. Kobiety pochodzące z obszarów wiejskich w zdecydowanej większości stawiają na karierę zawodową poprzedzoną solidnym wykształceniem wyższym. Często podejmują zatrudnienie w firmach o rozbudowanej strukturze.

W zdecydowanej większości jest to praca biurowa w sektorze prywatnym lub w administracji publicznej.

Małymi kroczkami rozbudowują swoje CV

Jeszcze podczas kształcenia podejmują zatrudnienie m.in. jako sekretarka, recepcjonistka po to aby już na wczesnym etapie rozbudować swoje CV i list motywacyjny.

Dobre wykształcenie, znajomość języków obcych(szczególnie języka angielskiego ale także innych m.in. mandaryńskiego) i bogate CV, te wszystkie czynniki stwarzają duże możliwości dla kandydatki, m.in. pozwalają skutecznie ubiegać się o pracę w ugruntowanej firmie, korporacji w której jest możliwość rozwoju zawodowego, awansu i ty samym poprawy statusu.

Jak stworzyć profesjonalne CV i list motywacyjny?
Polecam szereg darmowych materiałów na portalu otokariera, link - otokariera.pl.
Dokumenty na wiele stanowisk pracy w tym na stanowisko sekretarki i recepcjonistki - otokariera.pl/cv-sekretarka-recepcjonistka

przejrzyste profesjonalne CV z otokariera

Nie jest tajemnicą że starannie przygotowane dokumenty rekrutacyjne pozwalają skuteczniej zaistnieć w procesie rekrutacji. Pamiętajmy że zwykle nie jesteśmy jedyną osobą ubiegającą się o to konkretne stanowisko pracy, musimy wygrać "ten konkurs" na najlepszego kandydata.

Utrzymać się na rynku pracy za każde pieniądze?

Z badań wynika że kobiety często mniej zarabiają od mężczyzn. Dlaczego?

Z tych samych badań dowiadujemy się że my kobiety dużo rzadziej aniżeli mężczyźni domagamy się od pracodawcy podwyżek, gorzej nam wychodzą negocjacje odnośnie warunków pracy. Oczywiście od tej reguły są wyjątki.

Pamiętajmy jednak że wysokość wynagrodzenia nie bierze się z sufitu. Na wysokość uposażenia w dużej mierze mają wpływ nasze kompetencje zawodowe, im wyższe tym powinniśmy zarabiać więcej.
Pamiętaj, pracodawca dołożył Ci obowiązków, może to czas aby wyjść z propozycją do renegocjacji wysokości Twojego wynagrodzenia.
KOMENTARZE

Odnośnie negocjacji co do wysokości wynagrodzenia chciałabym odbyć szkolenie u pewnych pań zatrudnionych w instytucji o której było tak głośno w ostatnim czasie w mediach prywatnych.
2019-04-11 15:22:53    Ryszarda

Nick:


Komentarz:


   =  (oblicz)


© 2019 mauroda.pl