Postaw na Siebie - Samodoskonalenie

praca w biurze i obsługa Excela

Nie można spocząć na laurach, ciągle trzeba podnosić swoje kwalifikacje.

Nie jest istotne czy pracujesz czy jesteś bezrobotna, cały czas ucz się nowych rzeczy, bądź doskonal to co już umiesz. Jeżeli nie jesteś w czymś dobra a Wiesz że wypadałoby być w tym dobrym czy doskonałym, zacznij naukę.

Nie szukaj wymówek, brakiem czasu, chęci, pieniędzy itd.

Załóżmy że pracujesz biurze lub zamierzasz pracować, i chciałbyś podnieść swoje kwalifikacje. Co możesz zrobić w domu przed komputerem? Za darmo, np. uczyć się języka angielskiego m.in. szlifując gramatykę.

W każdym biurze używa się pakietu Office, m.in.programu Excel. Czy dobrze poruszasz się w arkuszach Excel-a? Czy wiesz co to są formuły i jak z nich korzystać lub budować własne formuły? Jak szybko przeprowadzić analizę danych i w atrakcyjny sposób przedstawić ją przełożonemu?

Nie musisz wybierać drogich kursów, wystarczy wygodnie usiąść przed komputerem i skorzystać z bogactwa sieci czy to z filmów na YT czy ilustrowanych lekcji, przykład na www.officekurs.pl. Bądź systematyczna w tym co robisz a zobaczysz że było warto, podnoszenie swoich kwalifikacji stawia nas wyżej, czujemy się bardziej pewni.

Jak już opanujesz Excela? Zacznij robić prezentacje w PP, itd.

A więc do dzieła, od czego zaczynasz?
KOMENTARZE

Niestety jeżeli chodzi o Excela podobno wszyscy go umieją ale jak trzeba zrobić coś na szybko analizując kilka tysięcy rekordów to robi się problem, szczególnie jak dyspozycja jest wydana w piątek po południu i to przed długim weekendem a deadline upływa o 16:00 tego samego dnia.
I co się stanie jak szef nie będzie miał analizy przygotowanej na dług weekend (bo ma taki kaprys), brak premii w najlepszym wypadku.
2017-09-28 17:38:19    Martyna

Nick:


Komentarz:


   =  (oblicz)


© 2019 mauroda.pl