Jak pozbyć się kurzajek - brodawek

Jak pozbyć się kurzajek(brodawek)

Pamiętam jak byłem mały, miałem wtedy góra 6 lat jak trafiłem do znachorki która w języku nie zrozumiałym da mnie(języku starosłowiańskim) odmawiała modły które to miały spowodować zniknięcie kurzajek z moich dłoni. Z tego co pamiętam było ich około pięciu - tych kurzajek. Pojechałem z razem z mamą na rowerku który miał koła z kauczuku, trzęsło mnie strasznie na kocich łbach(brukowana ulica). Pamiętam jak kobiecina w chustce na głowie czytała na głos jakieś modlitwy. Po jednym dniu lub dwóch dniach zobaczyłem że zniknęły mi kurzajki, nie zostały nawet blizny, byłem wtedy dzieckiem wydało mi się to normalne.
Jaromir z Podlasia

Kurzajki to problem z którym walczy się od wieków, na podanym przykładzie widać że swoje zastosowanie miała medycyna niekonwencjonalna w tym przypadku zabobony.

jak usunąć brodawki, kurzajkiZa powstawanie brodawek odpowiada wirus brodawczaka ludzkiego, wirus ten ma wiele odmian. Każdy z wirusów rozwija inną odmianę brodawek, są to np. brodawki zwykłe, brodawki płaskie i mozaikowe. Nie udało się jeszcze znaleźć na ten wirus skutecznego leku, jak do tej pory opisano 77 szczepów wirusa, następne 30 genotypów zidentyfikowano, ale nie zostały jeszcze gruntownie poznane.
Kurzajki to wirus którym możemy się zarazić przez kontakt z osobą zakażoną – korzystanie z przedmiotów domowego użytku ręcznik, prysznic, wanna. Do zakażeń może dojść także na basenie, saunie czy szatni, otarcia skóry, drobne rany(np. po obgryzaniu paznokci) to wszystko powoduje to że ryzyko złapania wirusa jest jeszcze większe.

Jak usunąć kurzajki(brodawki):
Jest wiele metod usuwania kurzajek, lecz żadna z nich nie daje 100 procentowej gwarancji całkowitego pozbycia się kurzajek(brodawek). Jednak zaleca się stosowanie nowych prób usunięcia dokuczliwych brodawek.

Najczęstsze metody które stosuje się do likwidacji kurzajek:
- lapisowanie kurzajek;
- smarowanie maścią lub płynem zawierającym kwas salicylowy, mlekowy lub mocznik;
- w gabinetach brodawki usuwa się ciekłym azotem(zamrażanie) lub łyżeczkowanie.

Artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie może zastąpić konsultacji z lekarzem.KOMENTARZE

Witam.Mam prosty i bezpieczny sposob na kurzajki.Dzieki pewnej roslinie moja babcia wyleczyla mnie w mlodosci z tego paskudztwa i juz nigdy wiecej sie nie pojawily.Potem zastosowalam to samo u mojego syna.Jezeli jest ktos zainteresowany prosze do mnie napisac na maila ewik1966@o2.pl
2014-07-15 19:43:44    ewik1966

Domowy i jedyny skuteczny zarazem sposób to zamoczyć skórke cytryny w occie na noc , apotem taki kawałek przyłozyc na kurzajke i zaleoć plastrem ból nie mozliwy ale sposób skuteczny. Czynnośc powtarzamy ażpraktycznie zrobimy maładziure w dłoni.
2011-04-17 14:35:05    ala

Nick:


Komentarz:


   =  (oblicz)


© 2019 mauroda.pl