Polki czynne zawodowo

kobiety praca w biurze

Niestety z aktywnością zawodową Polek nie jest tak różowo jakby mogłoby się wydawać, liczba Polek zatrudnionych / podejmujących pracę jest niższa niż średnia europejska.

Największy problem aktywności zawodowej kobiet to przedział 55+, i przedział do lat 24, choć tutaj brak aktywności jest bardziej wytłumaczalny.

Państwa które poradziły z tym problemem to m.in.: Islandia, Norwegia, Finlandia i Szwecja, to równocześnie kraje, które wprowadziły zaawansowany system pozwalający godzenie pracy na etacie i obowiązków rodzicielskich.

Czy wykształcenie kobiet ma wpływ na aktywność zawodową? Tak, kobiety lepiej wykształcone chętniej realizują się zawodowo.

Fundamentalne czynniki rozstrzygające o aktywności kobiet na rynku zatrudnienia:

  • wśród najistotniejszych trzeba wymienić już wyżej wspomniany poziom wykształcenia,
  • liczbę dzieci,
  • stosunek do samozatrudnienia i przedsiębiorczości,
  • oczekiwania kulturowo-społeczne i opiekę instytucji,
  • dodatkowo można dodać jeszcze miejsce zamieszkania (miasto, wieś, region kraju).

Nie pracujesz a chcesz podjąć pracę? Od czego zacząć, może od napisania CV? Zrób pierwszy krok to nic nie kosztuje, możesz skorzystać z darmowego kreatora dokumentów CV do formatu PDF.
To proste poradzisz sobie w kilka minut. Polecam Ci bardzo intuicyjne narzędzie, a Twój dokument może wyglądać tak jak ten poniżej. Link - ekasa.com.pl - kreator CV

cv kreator wzór ekasa.com.pl
KOMENTARZE

Osobiście znam Panią która otrzyma 1500 PLN z 500+ i następnego dnia już nie przyszła d pracy, to jest smutne bo dzieci podrosną skończy się 500+ a z rynku pracy się wypada.
2017-05-30 22:42:53    Olga

Niskie stawki godzinowe nie zachęcają kobiet do podejmowania pracy, wolą zostać w domu dziećmi, niski dochód nie pozwoli opłacić niani, opiekunki do dziecka. I tak się wypada z rynku pracy a już nie ma co mówić o wieku 55+ jak się starci pracę w tym wieku to ciężko znaleźć coś nowego.
2017-05-27 16:00:58    Tymczasowo bez pracy

Nick:


Komentarz:


   =  (oblicz)


© 2019 mauroda.pl