Gładka i zdrowa cera, pielęgnacja, zapobieganie

Jak pozbyć się zmarszczek - zapobieganie

kremy przeciwzmarszczkowe, peeling, nawilżanie
Nawilżanie skóry
Stosowanie kremów które utrzymują właściwy stan hydrostatyczny skóry który ma bezpośredni wpływ na powstawanie zmarszczek.

Jeżeli nie przekroczyliśmy trzydziestego roku życia niewątpliwie wystarczy nam tradycyjny krem nawilżający do cery, który powinniśmy stosować na dzień, jak i na noc.

Gdy jesteśmy w grupie wiekowej od trzydziestu do czterdziestu lat, to czas w którym powinniśmy w swojej łazience znaleźć krem przeciwzmarszczkowy, który w swoim składzie zawiera mikroelementy, witaminy, oraz koenzym Q10.

Powyżej czterdziestego roku życia zaleca się stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych o nieco silniejszym składzie, do którego należy soja, czy retinol.

Filtry UV
Gdy wystawiasz ciało na działanie promieni słonecznych koniecznie stosuj kremy do opalania z wysokim filtrem UV. Należy wiedzieć że promienie UV przyśpieszają proces starzenia się naszej skóry, w związku z tym w czasie letnim musimy przede wszystkim zadbać o odpowiednią ochronę i pielęgnację skóry.

Zabiegi
Peeling - cel to złuszczyć zrogowaciały naskórek, dzięki temu zbiegowi skóra jest gładsza i dodatkowo lepiej wchłania cenne składniki kremów które stosujemy.
Nie należy zapominać o masażu skóry, masaż wykonujemy okrężnymi ruchami, zabieg możemy przeprowadzać podczas aplikacji balsamu.


KOMENTARZE

Moja mama zrobiła sobie Thermage w zeszłym roku i wygląda chyba 10 lat młodziej. Sam zabieg trwał ok. godzinki, a efekty przychodziły z czasem w ciągu kolejnych kilku miesięcy. Ja jeszcze jestem przed 30 i na szczęście zmarszczki nie są moim problemem, ale myślę, że jak za kilka lat moja skóra zwiotczeje, zdecyduję się właśnie na Thermage.
2011-08-23 13:56:33    kinga

Nick:


Komentarz:


   =  (oblicz)


© 2019 mauroda.pl